Scroll To Top
EN | PL
classica.jpg

„Naturalność – to określenie, które przychodzi na myśl od pierwszych sekund nagrania. […] Kwartet smyczkowy nr 1 D-dur op. 11 w wykonaniu Meccore jest prawie schubertowski, pozbawiony patosu, z pięknie zaznaczonymi liniami wokalnymi, szczególnie w Andante cantabile, a także w bardzo przekonującym Quartettsatz B-dur op. posth. […] W przypadku nagrania w wykonaniu Meccore uwodzi nas czar bliskości, a dynamika dialogu muzycznego pasjonuje. […] Sekstet prezentuje niespotykany rozmach, natchnienie i zaangażowanie. Muzycy pokazują Czajkowskiego jednocześnie głębokiego i delikatnego, a z drugiej strony promiennego i radosnego. Wszystko to w niewiarygodnie elokwentnej i żywej interpretacji kameralnej. Zespół nadaje szczególnego piękna kontrapunktowi części Allegro vivace i tryska energią podczas całego wykonania.”

Fabienne Bouvet, Classica, marzec 2019

 
MusicWebInternationalLogo.jpg

„To znakomity album […]. Nie znam lepszych wersji żadnego z tych dzieł.”

Roy Westbrook, MusicWeb International, styczeń 2019

 
opus hd.jpg

„Meccore Quartet ponownie prezentuje interpretacje żywe, natchnione i nadzwyczaj romantyczne, o wyjątkowo nowatorskim podejściu do barw brzmienia, wobec którego nie można pozostać obojętnym. W skrócie - to SACD rosyjskiego mistrza, którym należy się w pełni delektować.”

Jean-Jacques Millo, Opus HD Magazine, styczeń 2019

 
rhein neckar zeitung.png

„Znakomici i harmonijni Meccore wraz z ich mającym się niebawem ukazać nagraniem wszystkich kwartetów smyczkowych Czajkowskiego, powinni być uznawani za zupełnie nowy punkt odniesienia. Chociażby Kwartet D-dur op. 11 rosyjskiego mistrza, notorycznie niedoceniany w muzyce kameralnej, rzadko można usłyszeć w tak pięknej interpretacji […]. Nade wszystko największe wrażenie robiło kojące Andante oraz zniewalająco błyskotliwy i swobodny finał. Czajkowski może i musi brzmieć tak elegancko, bezpretensjonalnie i niesentymentalnie, jak w wykonaniu Meccore String Quartet.”

Klaus Roß, Rhein Neckar Zeitung, listopad 2018

 
die+welt2.jpg

 „Doskonały Meccore String Quartet z Warszawy”

Lutz Lesle, Die Welt, listopad 2018

 
pizzicato.png

Meccore String Quartet zachwycał poprzednimi nagraniami krytyków nie tylko redakcji Pizzicato. I tym razem są niezmiennie zachwycający. Zachowali niezachwianą pewność interakcji, nieskazitelną intonację i przekonujące frazowanie.”

Uwe Krusch, Pizzicato, listopad 2018

 

Wyraźny idiom taneczny to pierwsze, co wyróżnia się w tym nagraniu. Niezwykle zróżnicowana dynamika MSQ również zrobiła na mnie wrażenie. Nawet w rozszerzonym składzie […] bardzo wrażliwa interakcja jest po prostu doskonała.”

Andreas Fritz, Audio, listopad 2018

audio.jpg
 
sudzeit.jpg

Wielokrotnie nagradzany Kwartet, założony w 2007 roku,  zaprezentował w August Everding Hall dzieła Griega, Szostakowicza i Czajkowskiego z żarem, prezencją sceniczną, unikalną taneczną energią i wyrafinowanym smakiem, które cechować mogą jedynie najlepsze zespoły światowej klasy. […] Ci wyjątkowo wyrafinowani  muzycy zdawali unosić się ponad sceną. Kolejnym aspektem wyróżniającym zespół było ekstremalne skupienie na nieustającej ciągłości muzycznej wypowiedzi. Co więcej, wyjątkowo emocjonująca była możliwości obserwowania niezachwianej komunikacji pomiędzy muzykami.

 Harald Eggebrecht, Süddeutsche Zeitung, styczeń 2018

 

Meccore String Quartet w wyjątkowy sposób panuje nad dynamiką i frazowaniem. Ich interpretacje Beethovena, Szymanowskiego i Sibeliusa są niczym objawienie. Najlepszy polski kwartet smyczkowy w historii, który sprawia wrażenie, że muzykę Beethovena ma we krwi.

Lidy van der Spek, Algemeen Dagblad, listopad 2016

 

"Ich urzekający dźwięk wykracza poza możliwości brzmieniowe kwartetu smyczkowego, a interpretacje mienią się najdrobniejszymi niuansami."

Susanne Pütz, HR2 Kultur, sierpień 2016

 
1488654557960.png

"Ich interpretacje są nadzwyczaj wyrafinowane. Tych czworo muzyków ukazuje szerokie spektrum brzmienia, urzekając subtelnymi odcieniami dynamiki i barw, oraz niewyobrażalną energią gry. Kwartety Szymanowskiego rozkwitają w ich dłoniach."

Guido Krawinkel, Klassik Heute, sierpień 2016

 
1488654665108.png

"Wolne części [Kwartetów Szymanowskiego] brzmiały jak 'Baśnie z tysiąca i jednej nocy' opowiedziane bez słów. Towarzyszący im kwartet smyczkowy Debussy'ego wykonany jest przez rodaków Szymanowskiego ze wspaniałą zmysłowością i ekspresją."

APPLAUS, maj 2016

 
Neue-Vorarlberger-Tageszeitung-Logo.svg.png

„Na drodze do mistrzostwa”

Anna Mika, NEUE, sierpień 2014

 

„Techniczna perfekcja ustępuje miejsca energii i spontaniczności, które kwartet Meccore wnosi do muzyki.”

David Denton, The Strad, listopad 2013

 

„Znakiem firmowym kwartetu Meccore jest od zawsze ich zdolność do perfekcyjnego wykonania klasycznego repertuaru.”

Hans-Dieter Grünefeld, Ensemble, styczeń 2014

 

„Kameralistyka na najwyższym poziomie, zaprezentowana emocjonująco i z pikanterią”

Reinhard Palmer, Süddeutsche Zeitung, czerwiec 2014

 

"Niezwykle emocjonalne interpretacje"

H.D. Mahlstedt, Weserkurier, czerwiec 2014

 

„Ten popołudniowy koncert był niebywale intensywnym przeżyciem. Choć w programie znalazły się utwory, które każdy z pewnością doskonale zna, Meccore String Quartet zaprezentował interpretacje zupełnie nowe i pełne wyrafinowanych szczegółów, pozostawiając swoim kolegom wysoko zawieszoną poprzeczkę."

Thomas Ahnert, Mainpost, czerwiec 2014

 

„Jeden z najlepszych kwartetów smyczkowych w Polsce. Tworzą go młodzi ludzie, którzy są tak zgrani, jakby od dziecka grali razem. Fantastyczny warsztat, pasja, piękne brzmienie.”

Robert Kamyk, TVP KULTURA

 

„Świetne panowanie nad formą, urokliwa śpiewność – zwracają uwagę, ale muzyczną dramaturgię w największym bodaj stopniu zespół ten buduje na brzmieniu. Artykulacja odsłania niedoceniane walory znanej muzyki. Warto wsłuchać się w to, co muzycy MSQ mają nam do powiedzenia.”

Adam Suprynowicz, MWM, październik 2013

 

„Meccore Quartet zarówno świetnie interpretuje klasykę, jak i z wielkim entuzjazmem wykonuje muzykę współczesną.”

Krzysztof Penderecki

 

„Jestem pod wrażeniem Meccore String Quartet, jako młodego, wybitnego zespołu.”

Alfred Brendel

 

„Ich ekscytujące i porywające interpretacje Mozarta i Beethovena na długo pozostaną w mojej pamięci.”

Giuliano Carmignola